Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Kupno mieszkania – dlaczego to tak dużo kosztuje?

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania okazuje się, że nie jest to takie proste przedsięwzięcie. Myślimy sobie, że owszem mamy trochę pieniędzy, więc na początek wystarczy. Na początek, czyli na tak zwany wkład własny. A reszta? Resztę przecież dostaniemy od banku! Rozglądamy się wśród znajomych i okazuje się, że jedni dostali kredyt, drudzy też, więc i w naszym przypadku to będzie przysłowiowa bułka z masłem, bo przecież dostać kredyt w dzisiejszych czasach to nic wielkiego.

Potem zaczynamy to wszystko załatwiać i okazuje się, że to już nie jest takie proste. No niestety. Nie chodzi tutaj tylko o czekanie, o znalezienie odpowiedniego mieszkania oraz o podpisanie stosów według nas zupełnie niepotrzebnych papierów. Chodzi przede wszystkim o dodatkowe koszty kredytu, czyli o pieniądze. Okazuje się bowiem, że kupno mieszkania na kredyt jest przedsięwzięciem niesamowicie kosztownym.

Samo branie kredytu generuje dodatkowe koszty, które znane są jako dodatkowe koszty kredytu. Okazuje się, że jest konieczna prowizja dla banku, niezbędne są wszelkie opłaty notarialne i sądowe, że trzeba kredyt ubezpieczyć. Wszystko to są dodatkowe koszty kredytu. Okazuje się więc wtedy, że nasz wkład własny ledwo na to wszystko starcza i szybciutko się kurczy, a więc kredyt jest olbrzymi, a tym samym dochodzą jeszcze odsetki. A więc pamiętajmy, że branie kredytu to wysiłek, odpowiedzialność i koszt.

szkolenia z ochrony ochrona danych osobowych szkolenie ochrona danych osobowych szkolenia Biuro rachunkowe z Torunia Numeratis to członek grupy Ergis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *