Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Kredyt? Z czym się to wiąże?

Gdy podejmujemy decyzję o wzięciu kredytu, nie myślimy o niczym oprócz tego, że owszem będziemy ten kredyt spłacać zapewne przez nadchodzące dwadzieścia lub trzydzieści lat, ale przynajmniej wreszcie będziemy mieć swoje własne mieszkanie. Niestety mało kto z nas wie, że wraz z wzięciem kredytu pojawiają się pewne niespodzianki. Dodatkowe koszty kredytu, bo o tym mowa, mogą nas bardzo zaskoczyć.

Początkowo wszystko wydaje się takie proste – idziemy do banku i bierzemy kredyt, a potem kupujemy własne mieszkanie. Jak łatwo się domyślić wcale to takie proste nie jest. Bowiem okazuje się, że jest bardzo wiele załatwiania, papierków do zdobycia, kryteriów do spełnienia, a także opłat do uiszczenia. Niestety, żeby w ogóle kredyt dostać trzeba nieźle zainwestować. Przede wszystkim chodzi o tak zwany wkład własny. Jest taka zależność, że im więcej pieniędzy mamy na początek, tym większe szanse, że dostaniemy resztę od banku. Dlatego też, kiedy poniesiemy duży koszt na samym początku może się okazać, że później nie będziemy płacić aż tak wysokich rat.

Dodatkowe koszty kredytu mają jednak także inne oblicza. Są to wszelkie opłaty związane z doradztwem finansowym, ubezpieczeniem kredytu, a także opłaty notarialne. Bowiem kiedy kupujemy dom, akt własności musi przejść przez notariusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *