Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Wielu z nas planuje budowę domu lub kupno mieszkania i decyduje się na to, aby wziąć jedno lub drugie na kredyt. Nie wszyscy bowiem dysponują taką ilością gotówki, aby bez kredytu się obyło, a w zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że mało kto dysponuje.

Bierzemy więc kalkulator albo ołówek w rękę i zaczynamy liczyć. Mamy wkład własny, który najczęściej pochodzi z wieloletnich oszczędności, a resztę chcemy pozyskać od banku. Okazuje się jednak, że każdy kredyt wiąże się jeszcze z wydatkami. Znane są one, jako dodatkowe koszty kredytu i jest ich niemało.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każdy bank musi jakoś zarabiać i zarabia także na tym, że ludzie pożyczają od niego pieniądze, czyli decydują się na kredyt.
Przede wszystkim rozpatrzenie wniosku kredytowego wiąże się z opłatami i to już można zaliczyć w poczet sumy, którą nazwiemy dodatkowymi kosztami kredytu. Kiedy wszystko pójdzie dobrze i kredyt zostanie nam przyznany, pamiętajmy o tym, że bank bierze od transakcji prowizję. Tak to wygląda niestety, ale banki zarabiają na tym, że bierzemy od nich kredyty.

Inne tak zwane dodatkowe koszty kredytu, to także opłata notarialna, która musi zostać uiszczona, kiedy kupujemy mieszkanie czy też ziemię pod budowę naszego wymarzonego domu.

www.bisnode.pl/firma/?id=2261032&nazwa=MASSIMO_DUTTI_POLSKA_SP_Z_O_O www.audiomultimedia.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *