Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Bardzo popularną praktyką w dzisiejszych czasach jest branie kredytu mieszkaniowego. Mało kogo stać na to, aby kupić mieszkanie za gotówkę, a poza tym nie jest to takie proste. Dlatego ludzie decydują się na wzięcie kredytu mieszkaniowego i rozłożenie go na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset rat. Taki kredyt spłaca się dwadzieścia lub trzydzieści lat. Wszystko zależy od wysokości wkładu własnego.

Okazuje się jednak, że nie jest to tak klarowne, jakbyśmy chcieli, bowiem pojawiają się dodatkowe koszty kredytu i wkład własny automatycznie ulega zmniejszeniu.
Przede wszystkim musimy pamiętać, że koszt mieszkania lub nieruchomości wzrasta poprzez koszty, które wiążą się z samym staraniem się o kredyt. Już wiele opłat bankowych na początku starania się o kredyt możemy potraktować, jako dodatkowe koszty kredytu. A przecież to dopiero początek.

Banki nie dają kredytów bez zabezpieczenia, bowiem byłoby to dla nich delikatnie mówiąc nieopłacalne. Dlatego też dodatkowe koszty kredytu, to przede wszystkim ubezpieczenie kredytu. Bank bowiem musi być jakoś zabezpieczony na okoliczność tego, że przestajemy regularnie kredyt spłacać lub mamy w tym procesie jakaś dłuższą przerwę.

Dochodzą jeszcze dodatkowe opłaty takie, jak opłata za notariusza. To także są dodatkowe koszty kredytu.

z wolsztyna Pożyczka Pozabankowa na Oświadczenie o Dochodach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *