Dodatkowe koszty kredytu

Navigation Menu

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić?

Wielu z nas odkłada wzięcie kredytu, jak najdłużej może. Owszem, często myślimy sobie, że czas najwyższy płacić za własne mieszkanie zamiast wynajmować i tym samym tracić własne pieniądze, ale nie każdy może wziąć kredyt. Dlaczego tak jest? Aby wziąć kredyt musimy mieć pieniądze na start oraz pojawiają się dodatkowe koszty kredytu.

Czytaj dalej

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Wielu z nas planuje budowę domu lub kupno mieszkania i decyduje się na to, aby wziąć jedno lub drugie na kredyt. Nie wszyscy bowiem dysponują taką ilością gotówki, aby bez kredytu się obyło, a w zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że mało kto dysponuje.

Bierzemy więc kalkulator albo ołówek w rękę i zaczynamy liczyć. Mamy wkład własny, który najczęściej pochodzi z wieloletnich oszczędności, a resztę chcemy pozyskać od

Czytaj dalej

Co sprawia, że wzięcie kredytu tak wiele kosztuje?

Co sprawia, że wzięcie kredytu tak wiele kosztuje?

No niestety. Jeśli wydaje nam się, że wzięcie kredytu mieszkaniowego wiąże się tylko i wyłącznie z kosztami związanymi z samym mieszkaniem czy też kupnem ziemi, jeśli chodzi tutaj o kredyt na budowę domu, nie jest to prawda. Decydują o tym tak zwane dodatkowe koszty kredytu, które są niemałe.

Banki nie dają kredytów ot tak, za nic. Dla tych instytucji kredyty muszą być opłacalne. To bardzo proste, przecież banki muszą na czymś zarabiać, aby później móc dawać

Czytaj dalej