Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Jeśli nie gotówka, to co?

No właśnie? Kiedy chcemy kupić mieszkanie to najbardziej marzy nam się, aby zrobić to za gotówkę. Byłaby to sytuacja idealna. Wtedy po prostu znajdujemy wymarzone, idealne dla nas mieszkanie i je kupujemy. Kto by tak nie chciał? Oczywiście,  że każdy. Ale tak naprawdę nie każdego na to stać, a w zasadzie mało kogo stać. Okazuje się, że zazwyczaj za gotówkę mieszkania kupują Ci, którzy mają bardzo wiele pieniędzy, albo właśnie dostali spadek, albo po prostu wygrali w lotto, a takich osób jest niewiele.

Zazwyczaj więc, gdy chcemy kupić mieszkanie, skazani jesteśmy na wzięcie kredytu. I tutaj zaczynają się schody. Bo okazuje się, że wzięcie kredytu to koszty nie tylko samego mieszkania, ale także dodatkowe koszty kredytu. Jest to więc dość kosztowne. Bo przecież przed nami szereg opłat sądowych, notarialnych, prowizji i opłat, które mają zabezpieczyć bank, czyli tzw. ubezpieczenie kredytu.

Wszystko to, podsumowane przez nas sprawia, że nie mamy już tak radosnej miny, gdy myślimy o kredycie. Nie oszukujmy się, dodatkowe koszty kredytu sprawiają, że nasz wkład własny, który zazwyczaj pochodzi z oszczędności całego życia mocno się zmniejsza. Ale przecież nie mamy wyjścia, skoro nie mamy gotówki, a chcemy mieć mieszkanie. Musimy jakoś przełknąć dodatkowe koszty kredytu i pogodzić się z nimi. Posiadanie własnego mieszkania nam to wynagrodzi.

BYTOM kosztorys naprawy samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *