Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić?

Wielu z nas odkłada wzięcie kredytu, jak najdłużej może. Owszem, często myślimy sobie, że czas najwyższy płacić za własne mieszkanie zamiast wynajmować i tym samym tracić własne pieniądze, ale nie każdy może wziąć kredyt. Dlaczego tak jest? Aby wziąć kredyt musimy mieć pieniądze na start oraz pojawiają się dodatkowe koszty kredytu.

Niestety kiedy pójdziemy do banku lub doradcy finansowego, aby zorientować się z czym wzięcie kredytu się wiąże okazuje się, że takich kosztów jest dość sporo. Dodatkowe koszty kredytu to przede wszystkim ubezpieczenie kredytu. Banki nie dają pieniędzy ot tak. Muszą się jakoś zabezpieczyć na wypadek, gdyby w trakcie spłacania kredytu okazało się, że jednak nie możemy temu podołać. Możemy przecież stracić pracę, a tym samym stałe dochody. Możemy zachorować poważnie i to uniemożliwi nam spłatę kredytu. Sytuacji może być wiele. Dlatego banki zabezpieczają się na wszelkie ewentualności. Co oznacza, że oprócz odsetek płacimy również ubezpieczenie kredytu.

Dodatkowe koszty kredytu to także wszelkie opłaty, które musimy uiścić na początku. Chodzi o pieniądze dla notariusza i banku, a także kwotę tak zwanego wkładu własnego. Bez niego nie dostaniemy dobrego kredytu. Niestety kiedy przychodzi do kontaktów z bankami to pojawia się pewien paradoks – im więcej mamy pieniędzy na początek, tym bardziej korzystny kredyt otrzymamy. Ci, którzy mają niewiele niestety nie powinni brać kredytu. Dodatkowe koszty kredytu mogą ich bowiem przerosnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *