Dodatkowe koszty kredytu

Navigation Menu

Kredyt – jak wziąć go najkorzystniej.

Kredyt – jak wziąć go najkorzystniej.

Kiedy chcemy wziąć kredyt mieszkaniowy powinniśmy się do tego, jak najlepiej przygotować. Okazuje się bowiem, że nie jest to ani prosta ani tania sprawa. Dodatkowe koszty kredytu sprawiają, że musimy płacić więcej niż tylko comiesięczne odsetki. Niestety tak to wygląda w praktyce. Te koszty to między innymi opłata notarialna, którą uiszczamy równolegle z podpisaniem aktu własności mieszkania czy domu, ale także wkład własny, który płacimy do banku, a także koszty ubezpieczenia kredytu.

Czytaj dalej

Kupowanie mieszkania na kredyt

Kupowanie mieszkania na kredyt

Prawie każdy z nas na pewnym etapie swojego życia marzy o własnym mieszkaniu. Zazwyczaj wtedy, gdy już nie studiujemy, a zaczynamy pracować i w miarę dobrze zarabiać. Zazwyczaj myślimy o rodzinie i samodzielności, a własne cztery kąty są tego częścią. Uświadamiamy sobie bowiem, że wynajmując mieszkanie przez lata bardzo wiele tracimy. Pieniądze zamiast inwestować w swoje mieszkanie oddajemy komuś obcemu. Dlatego wielu z nas, w takim właśnie momencie myśli o kupnie mieszkania, a co się z tym wiąże wzięciu kredytu mieszkaniowego. Czy jest to jednak takie proste? Z czym wiąże się branie kredytu?

Czytaj dalej

Kredyt? Z czym się to wiąże?

Kredyt? Z czym się to wiąże?

Gdy podejmujemy decyzję o wzięciu kredytu, nie myślimy o niczym oprócz tego, że owszem będziemy ten kredyt spłacać zapewne przez nadchodzące dwadzieścia lub trzydzieści lat, ale przynajmniej wreszcie będziemy mieć swoje własne mieszkanie. Niestety mało kto z nas wie, że wraz z wzięciem kredytu pojawiają się pewne niespodzianki. Dodatkowe koszty kredytu, bo o tym mowa, mogą nas bardzo zaskoczyć.

Czytaj dalej

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić?

Wielu z nas odkłada wzięcie kredytu, jak najdłużej może. Owszem, często myślimy sobie, że czas najwyższy płacić za własne mieszkanie zamiast wynajmować i tym samym tracić własne pieniądze, ale nie każdy może wziąć kredyt. Dlaczego tak jest? Aby wziąć kredyt musimy mieć pieniądze na start oraz pojawiają się dodatkowe koszty kredytu.

Czytaj dalej

1. Czy kredyt to coś więcej niż tylko odsetki?

1. Czy kredyt to coś więcej niż tylko odsetki?

Kiedy decydujemy się na kredyt nie wiemy do końca z czym się to wiąże. Wydaje się nam początkowo, że to po prostu pójście do banku i załatwienie kredytu, a potem spłacanie odsetek przez kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Owszem zdajemy sobie sprawę, że wzięcie kredytu nie jest proste, bo banki nie dają go zbyt chętnie, ale gdy już go nam przyznają to proces wydaje się być bardzo prosty i klarowny. Jest jednak coś, o czym wielu z nas nie wie, a co wydaje się być spora przeszkodą jeśli chodzi o branie i spłacanie kredytu. Dodatkowe koszty kredytu, bo o nich mowa, są tym, co musimy uwzględnić zarówno na etapie starania się o kredyt, jak i planując jego spłatę.

Czytaj dalej

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Wielu z nas planuje budowę domu lub kupno mieszkania i decyduje się na to, aby wziąć jedno lub drugie na kredyt. Nie wszyscy bowiem dysponują taką ilością gotówki, aby bez kredytu się obyło, a w zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że mało kto dysponuje.

Bierzemy więc kalkulator albo ołówek w rękę i zaczynamy liczyć. Mamy wkład własny, który najczęściej pochodzi z wieloletnich oszczędności, a resztę chcemy pozyskać od

Czytaj dalej