Dodatkowe koszty kredytu

Navigation Menu

Kredyt – jak wziąć go najkorzystniej.

Kredyt – jak wziąć go najkorzystniej.

Kiedy chcemy wziąć kredyt mieszkaniowy powinniśmy się do tego, jak najlepiej przygotować. Okazuje się bowiem, że nie jest to ani prosta ani tania sprawa. Dodatkowe koszty kredytu sprawiają, że musimy płacić więcej niż tylko comiesięczne odsetki. Niestety tak to wygląda w praktyce. Te koszty to między innymi opłata notarialna, którą uiszczamy równolegle z podpisaniem aktu własności mieszkania czy domu, ale także wkład własny, który płacimy do banku, a także koszty ubezpieczenia kredytu.

Czytaj dalej

Kupowanie mieszkania na kredyt

Kupowanie mieszkania na kredyt

Prawie każdy z nas na pewnym etapie swojego życia marzy o własnym mieszkaniu. Zazwyczaj wtedy, gdy już nie studiujemy, a zaczynamy pracować i w miarę dobrze zarabiać. Zazwyczaj myślimy o rodzinie i samodzielności, a własne cztery kąty są tego częścią. Uświadamiamy sobie bowiem, że wynajmując mieszkanie przez lata bardzo wiele tracimy. Pieniądze zamiast inwestować w swoje mieszkanie oddajemy komuś obcemu. Dlatego wielu z nas, w takim właśnie momencie myśli o kupnie mieszkania, a co się z tym wiąże wzięciu kredytu mieszkaniowego. Czy jest to jednak takie proste? Z czym wiąże się branie kredytu?

Czytaj dalej

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Kredyt – ile nas to naprawdę wyniesie?

Wielu z nas planuje budowę domu lub kupno mieszkania i decyduje się na to, aby wziąć jedno lub drugie na kredyt. Nie wszyscy bowiem dysponują taką ilością gotówki, aby bez kredytu się obyło, a w zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że mało kto dysponuje.

Bierzemy więc kalkulator albo ołówek w rękę i zaczynamy liczyć. Mamy wkład własny, który najczęściej pochodzi z wieloletnich oszczędności, a resztę chcemy pozyskać od

Czytaj dalej

Co sprawia, że wzięcie kredytu tak wiele kosztuje?

Co sprawia, że wzięcie kredytu tak wiele kosztuje?

No niestety. Jeśli wydaje nam się, że wzięcie kredytu mieszkaniowego wiąże się tylko i wyłącznie z kosztami związanymi z samym mieszkaniem czy też kupnem ziemi, jeśli chodzi tutaj o kredyt na budowę domu, nie jest to prawda. Decydują o tym tak zwane dodatkowe koszty kredytu, które są niemałe.

Banki nie dają kredytów ot tak, za nic. Dla tych instytucji kredyty muszą być opłacalne. To bardzo proste, przecież banki muszą na czymś zarabiać, aby później móc dawać

Czytaj dalej

Kupno mieszkania – dlaczego to tak dużo kosztuje?

Kupno mieszkania – dlaczego to tak dużo kosztuje?

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania okazuje się, że nie jest to takie proste przedsięwzięcie. Myślimy sobie, że owszem mamy trochę pieniędzy, więc na początek wystarczy. Na początek, czyli na tak zwany wkład własny. A reszta? Resztę przecież dostaniemy od banku! Rozglądamy się wśród znajomych i okazuje się, że jedni dostali kredyt, drudzy też, więc i w naszym przypadku to będzie przysłowiowa bułka z masłem, bo przecież dostać kredyt w dzisiejszych czasach to nic wielkiego.

Czytaj dalej

Jeśli nie gotówka, to co?

Jeśli nie gotówka, to co?

No właśnie? Kiedy chcemy kupić mieszkanie to najbardziej marzy nam się, aby zrobić to za gotówkę. Byłaby to sytuacja idealna. Wtedy po prostu znajdujemy wymarzone, idealne dla nas mieszkanie i je kupujemy. Kto by tak nie chciał? Oczywiście,  że każdy. Ale tak naprawdę nie każdego na to stać, a w zasadzie mało kogo stać. Okazuje się, że zazwyczaj za gotówkę mieszkania kupują Ci, którzy mają bardzo wiele pieniędzy, albo właśnie dostali spadek, albo po prostu wygrali w lotto, a takich osób jest niewiele.

Czytaj dalej