Dodatkowe koszty kredytu

porady bankowe

Co sprawia, że wzięcie kredytu tak wiele kosztuje?

No niestety. Jeśli wydaje nam się, że wzięcie kredytu mieszkaniowego wiąże się tylko i wyłącznie z kosztami związanymi z samym mieszkaniem czy też kupnem ziemi, jeśli chodzi tutaj o kredyt na budowę domu, nie jest to prawda. Decydują o tym tak zwane dodatkowe koszty kredytu, które są niemałe.

Banki nie dają kredytów ot tak, za nic. Dla tych instytucji kredyty muszą być opłacalne. To bardzo proste, przecież banki muszą na czymś zarabiać, aby później móc dawać kredyty także innym ludziom. Pieniądze muszą być w obiegu. Dlatego też samo przymierzanie się do kredytu generuje dodatkowe koszty kredytu. Bo przecież rozpatrzenie naszego wniosku, jeśli jest pozytywne sprawia, że bank pobiera prowizję od kredytu i od transakcji, kiedy dochodzi do sprzedaży mieszkania.

Ważnym elementem tego, co nazywamy dodatkowymi kosztami kredytu jest również ubezpieczenie kredytu.  Przecież bank nie może być instytucją, która w żaden sposób się nie zabezpieczy. Sytuacja na rynku pracy, a także sytuacja na rynku finansowym są w czasach kryzysu bardzo niespokojne. Dlatego też bank, żeby mieć pewność, że kredyt, którego nam udziela, nie wygeneruje strat musi ów kredyt ubezpieczyć. Dlatego trzeba pamiętać, że dodatkowe koszty kredytu to także koszty ubezpieczenia. Ale dzięki temu ubezpieczeniu bank nie ściga nas natychmiast, kiedy przestajemy regularnie spłacać kredyt mieszkaniowy.Nikt nas zaś nie ściga, kiedy kupimy nowe mieszkania w warszawie powiśle.

http://www.unitycentrum.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *